१२ करोड रुपैयाँमा बिक्यो राजकुमारी डायनाको लुगा

२०८१ असार १५, शनिबार

क्यालिफोर्निया : अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा बेलायती राजपरिवारका सदस्यको स्वामित्वमा रहेका सामानहरूको लिलामी भएको छ । यी सामानहरू ४० लाख पाउण्डभन्दा बढीमा लिलामी भएका हुन् ।

लिलामी भएका वस्तुहरूमा राजकुमारी डायनाका डिजाइनर लुगा र नोटहरू पनि समावेश छन्। २ सयभन्दा बढी वस्तुहरू बिक्रीमा समावेश थिए। यसमा धेरै जसो डायनाको व्यक्तिगत चीजहरूको सङ्ग्रह थियो।

बेलायती डिजाइनर भिक्टर एडेल्स्टाइनको म्याजेन्टा रेशम र फीताको अफ-द शोल्डर साँझको पोसाक सबैभन्दा महँगो बिक्री भएको छ। ९ लाख १० हजार डलरमा बिक्री भएको थियो । डायनाले सन् १९८७ मा लन्डन र जर्मनीमा यो पोसाक लगाएकी थिइन् । यो रकम लिलामीका लागि तोकिएको मूल मूल्यभन्दा साढे चार गुणा बढी हो ।

जुन २६ मा लस एन्जलसको द पेनिन्सुला बेभर्ली हिल्समा आयोजित ‘प्रिन्सेस डायनाज एलिगेन्स एन्ड ए रोयल कलेक्शन’ शीर्षकको लिलामी कार्यक्रममा राजकुमारी डायनाका मनपर्ने डिजाइनर एडेलस्टेन, क्यारोलिन चार्ल्स र क्याथरिन वाकरले डिजाइन गरेका कपडाहरू समावेश थिए।राजकुमारी डायनाको मुर्रे अर्बिड मिडनाइट नीलो स्ट्र्यापलेस गाउन, जुन उनले १९८६ र १९८७ मा लगाएकी थिइन्, भाग्यमा बिक्री भयो। यो गाउन ७ लाख ८० हजार डलरमा लिलामी भएको थियो, जुन आधार मूल्यभन्दा चार गुणा बढी हो ।

लिलामीमा राजकुमारी डायनाले लेखेका २० भन्दा बढी पत्र, नोट र कार्डहरू पनि समावेश थिए।एजेन्सी

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ताजा समाचार