शनिबार शनिदेवका साथ किन पिपलको पूजा गर्ने ?

२०८० चैत्र १७, शनिबार

काठमाडौं : शनिबार न्यायका देवता शनिदेवको पूजा आराधना गरिन्छ । यस दिन शनिदेवलाई प्रसन्न पार्न अनेक उपाय अपनाइन्छ। जसमाथि शनिदेव प्रसन्न हुन्छन्, उनीहरुको कुनै पनि काममा कुनै बाधा आउँदैन । शनिबार शनिदेवको मात्र नभई हनुमानजीको पूजा गर्नु पनि निकै शुभ मानिन्छ ।

शनिबार केही विशेष काम गर्नाले शनिदेवको साथै हनुमान जीको कृपा प्राप्त हुन्छ। यी कर्मबाट शनिदेव धेरै प्रसन्न हुन्छन् र सबै समस्याहरू हट्छन्। आउनुहोस् शनिबार के–के काम गर्नु पर्छ।

शनिबार गर्नुहोस् यो काम

#शनिबार बिहान नुहाएर मन्दिरमा गएर तामाको भाँडोमा पानी र सिन्दुर मिसाएर हनुमानलाई अर्पण गर्नुहोस् । यसपछि उनीहरूलाई गुड़, चना र केरा चढाउनुहोस्। हनुमान जीको अगाडि तोरीको तेलको दियो बाल्नुहोस् र श्री हनुमन्ते नमः मन्त्रको जप गर्नुहोस्। यसपछि हनुमान चालिसाको पाठ गर्नुहोस्। यसो गर्नाले भगवान हनुमान र शनिदेव दुबैको आशीर्वाद प्राप्त हुन्छ।
#शनिबार शनि मन्दिरमा जानुहोस् र उहाँलाई आकको फूल चढाउनुहोस्। आक फूल शनिदेवलाई धेरै मनपर्छ। शनिबारको दिन यो फूल शनिदेवलाई अर्पण गर्नाले शनिको धैय्या र सदेश्तीबाट मुक्ति मिल्ने विश्वास छ । यी फूल चढाउँदा शनिदेवको आशीर्वाद मिल्छ र सबै अशुभ कामहरू समाप्त हुन थाल्छन्। शनिबारको दिन शनिदेवलाई मनपर्ने वस्तु चढाउनु शुभ मानिन्छ।
#शनिबार हनुमान मन्दिरमा गएर सुन्दरकाण्डको पाठ गर्नाले हनुमान र शनिदेवको विशेष आशीर्वाद प्राप्त हुन्छ । यसो गर्दा हरेक समस्याको समाधान हुन्छ ।यदि तपाईको कुनै काम लामो समयदेखि रोकिएको छ भने प्रत्येक शनिबार साँझ हनुमानजीको मन्दिरमा जानुहोस् र बजरंगबलीलाई चमेलीको तेल र सिंदूरले अभिषेक गर्नुहोस्। छिट्टै तपाईको बाँकी रहेको काम पूरा हुनेछ।

यस्तै हरेक शनिबार शनिको साथ, पिपलको पनि विशेष पूजा गर्नुपर्छ। पिपल र खुर्सानीमा पानी हाल्दा फल पक्कै मिल्नेछ। शनिबार कालो तिल दान गर्नुहोस्। छालाका जुत्ता र चप्पल पनि दान गर्दा शुभ मानिन्छ। हरेक हप्तामा शमीको रूखलाई पनि पूजा गर्नुहोस्। तथा शनिबार हनुमानको सामुन्ने सर्सुको तेलको दीप जलाएर हनुमान चालीसाको पाठ गर्नुपर्दछ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ताजा समाचार