नेप्सेमा २७ दशमलब ५४ अंकको वृद्धि

२०८१ जेष्ठ ७, सोमबार

काठमाडौं : कारोबार हुने साताको दोस्रो दिन सोमबार बजार परिसूचक नेप्सेमा उत्साहजनक कारोबार भएको छ । नेप्से परिसूचक सोमबार २७ दशमलव ५४ अंकले बढेर २०९२ विन्दुमा पुगेको छ । यो अघिल्लो दिनको तुलनामा यो १.३३ प्रतिशतले बढी हो ।

सोमबार ५ अर्ब ८५ करोड ४३ लाख ५४ हजार २१२ रुपैयाँ बराबरका १ करोड ४३ लाख ७० हजार ६८९ कित्ता सेयर खरिद बिक्री भएको छ । ३१५ कम्पनीका ८० हजार ९८२ पटक कारोबार भएको नेप्सेले जनाएको छ । आइतबार पनि नेप्सेमा उत्साहजनक कारोबार भएको थियो ।

सोमबार क वर्गको कम्पनीको मापक सेन्सेटिभ इन्डेक्स पनि ७.३१ अंकले बढेर ३७४.०७ विन्दुमा पुगेको छ । सबैभन्दा बढी माइक्रो फाइनान्स कम्पनी र सबैभन्दा कम कारोबार कर्पोरेट डिभेन्चरको रहेको छ ।

सर्वाधिक कमाउनेमा बैंकिङ सबइन्डेक्स रहेको छ । लाइफ इन्सुरेन्सको कारोबार भने सोमबार निराशाजनक रह्यो । सोमबार कारोबारमा आएकामध्ये १ सय ३४ वटा कम्पनीको सेयर मूल्य बढ्यो, १ सय ७ वटाको घट्यो र बाँकी ५ वटा कम्पनीको सेयर मूल्य स्थिर छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ताजा समाचार