इजरायली सेनाले प्यालेस्टिनीहरूलाई गाजा सहर खाली गर्न भन्यो

२०८१ असार २७, बिहीबार

काठमाडौं : इजरायली सेनाले गाजा शहरका दक्षिणदेखि मध्य गाजा पट्टीसम्मका सबै बासिन्दाहरूलाई उत्तरमा तीव्र सैन्य कारबाहीका बीच सहर खाली गर्न आग्रह गरेको छ। विमानबाट खसेका पर्चाहरूले सबै बासिन्दाहरूलाई सुरक्षित मार्गबाट ​​खतरनाक युद्ध क्षेत्र छोड्न आग्रह गरेका छन् ।

संयुक्त राष्ट्र संघले गाजामा दिइँदै आएको निकासी आदेशप्रति अत्यन्तै चिन्तित रहेको बताएको छ । युद्ध सुरु भएपछि गाजा सहरलाई पूर्ण रूपमा खाली गर्न भनिएको यो दोस्रो पटक हो। पछिल्ला दुई हप्तामा इजरायली सेनाले गाजा सहरका धेरै जिल्लाहरूमा पुन: प्रवेश गरेको छ। सेनाको विश्वास छ कि हमास र प्यालेस्टिनी इस्लामिक जिहाद वर्षको सुरुदेखि नै पुन: संगठित भएका छन्।

यसबारे हमासले भनेको छ, “इजरायलको नयाँ गतिविधिले सम्भावित युद्धविराम र बन्धक रिहाइ सम्झौतामा बुधबार कतारमा पुनः सुरु भएको वार्तालाई ट्र्याकबाट उतार्ने खतरा छ।” गाजा सहरमा अझै २.५ लाखभन्दा बढी मानिस बसोबास गरिरहेको अनुमान गरिएको छ र केही मानिसहरू दक्षिणतिर बसाइँ सरेको देखिएको छ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ताजा समाचार