गर्मी मौसममा यी ४ फेस प्याक लगाउनुहोस्, हराएको चमक आउँछ फिर्ता

२०८१ बैशाख १२, बुधबार

काठमाडौं : गर्मीको मौसममा छालामा पसिना आउने, जलन हुने, एक्ने र घाम लाग्ने जस्ता धेरै समस्या हुन सक्छ। यस्तो अवस्थामा छालालाई स्वस्थ र हाइड्रेट राख्न हामीले बढी ख्याल गर्नुपर्छ । यो गर्नको लागि एउटा सजिलो तरिका घरमै बनाइएको कूलिङ फेस मास्क प्रयोग गर्नु हो। घरेलु कूलिंग फेस मास्कले तपाईको छालामा नरमपना मात्र राख्दैन तर यसलाई दागरहित र चम्किलो पनि राख्छ।

हाइड्रेटिंक फेस मास्क: हाइड्रेटिंक फेस मास्कका लागि आधा काँक्रोमा २ चम्चा एलोभेरा जेल हाल्नुहोस् र पेस्ट बनाउनुहोस् । उक्त पेस्टलाई आफ्नो अनुहारमा लागनुहोस् । लगाएको १५ देखि २० मिनेटपछि चिसो पानीले धुनहोस्। यसले सनबर्न भएको छालालाई हाइड्रेट गर्ने काम गर्दछ।

दही र मह फेस मास्कः २ चम्चा सादा दहीमा १ चम्चा मह मिलाउनुहोस्। आफ्नो अनुहारमा मिश्रण लागू गर्नुहोस् र चिसो पानीले धुनु अघि १० देखि १५ मिनेटको लागि छोड्नुहोस्। यो मास्क अनुहारलाई हाइड्रेटिंग र शान्त बनाउनको लागि उत्कृष्ट हुनेछ।

ग्रीन टी र लेमन फेस मास्कः एक कप ग्रीन टी बनाउनुहोस् र यसलाई चिसो हुन छोड्नुहोस्। २ चम्चा पिउने चियामा आधा कागतीको रस मिलाउनुहोस्। आफ्नो अनुहारमा मिश्रण लागू गर्नुहोस् र चिसो पानीले धुनु अघि १० देखि १५ मिनेटको लागि छोड्नुहोस्। यो मास्क छालालाई चम्किलो र ताजा बनाउनको लागि उत्कृष्ट छ।

पुदिना र काँक्रोको फेस मास्कः आधा काँक्रो र एक मुट्ठीभर ताजा पुदीना पातहरू मिश्रण गर्नुहोस्। आफ्नो अनुहारमा मिश्रण लागू गर्नुहोस् र चिसो पानीले धुनु अघि १० देखि १५ मिनेटको लागि छोड्नुहोस्। यो मास्क छालालाई चिसो र ताजा बनाउनको लागि उत्कृष्ट छ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ताजा समाचार